Bajkowy Dzień Otwarty

Nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków oraz ich opiekunów, aby wspólnie odkryć skrywane w murach tajemnice… Przybyli zobaczyli na własne oczy jak wygląda placówka od środka i przekonali się w jaki sposób można się w niej bawić, uczyć i rozwijać. W tym roku było… bajkowo!

Przyszłe „Jedyneczki” z godną pochwały odwagą dumnie wkroczyły w nieznane i pełne tajemnic wnętrza szkoły. Na starcie uśmiechnięte panie (które okazały się być nauczycielkami!) wręczyły im wielkie guziki, co rozbudziło w młodych umysłach ciekawość i szereg rosnących pytań… Wreszcie na sali gimnastycznej dzieci oraz ich opiekunowie zostali przywitani przez dyrektor Wandę Lepczak oraz… pana Kleksa! I wtedy zaczęła dziać się magia… na scenie pojawiły się postacie z bajek bardziej i mniej znanych. W ich szeregach nie mogło zabraknąć Kaczki Dziwaczki, Śpiącej Królewny czy krasnoludków. Okazało się, że pod barwnymi kostiumami kryli się uczniowie!

Po występie i podziale uczniów na grupy (po to były te guziki!), goście zwiedzili szkołę i wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Młodzi odkrywcy zaglądali do klas, w których odbywały się ciekawe lekcje i zajęcia oraz podejmowali różne twórcze i kreatywne aktywności. Spod małych rączek wychodziły prawdziwe arcydzieła. Podczas zajęć tanecznych każdy mógł się poczuć jak Rafał Maserak lub Ivona Pavlović. Nieco zmęczeni uczestnicy mogli spróbować różnych pyszności przygotowanych przez szkolną stołówkę. Panie kucharki spisały się - jak zawsze - na medal trafiając w gusta najmłodszych. Na hali zaś można było rozładować resztki energii, gdyż odbywały się tam zajęcia ruchowe. Przygotowany tor przeszkód okazał się  świetnym wyzwaniem, z którego najwytrwalsi korzystali wielokrotnie. Na koniec nauczyciel mechatroniki Łukasz Cybulski wraz ze szkolną ekipą dali pokaz swoich umiejętności, prezentując możliwości robotów. Tu z kolei skupienie najmłodszych sięgnęło zenitu, zwłaszcza, że w nagrodę można było samemu spróbować maszynę uruchomić lub nią pokierować. Każdy mógł zrobić również zdjęcie w wyjątkowej, bajkowej fotobudce.

Kochani przyszli pierwszoklasiści oraz przedszkolaki! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!