Wzięliśmy udział w obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą

W dniu 8 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą, jednej z największych i najbardziej heroicznych batalii kampanii wrześniowej 1939 roku. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie dla lokalnej społeczności, gdyż rozgrywało się na terenach bliskich naszemu miastu.

Uczniowie pod opieką p. Beaty Kordysiewicz i p. Joanny Kuleszy złożyli hołd poległym bohaterom, biorąc udział w ceremonii patriotycznej przy pomniku upamiętniającym żołnierzy, którzy walczyli i oddali życie za wolność ojczyzny. Delegacja uczniów złożyła wieniec w imieniu całej szkoły, okazując wdzięczność i pamięć o tych, którzy walczyli za Polskę.

Nie zabrakło również chwili refleksji podczas Mszy Świętej. Podniosła atmosfera oraz oprawa muzyczna wprawiły wszystkich uczestników w nastrój zadumy i głębokiego szacunku dla historii.

Dzień zakończył się symbolicznym przemarszem ulicami Łęczycy, co było wyrazem wspólnej pamięci i wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.

Udział uczniów naszej szkoły w obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą był nie tylko ważną lekcją historii, ale również cenną okazją do kształtowania postaw patriotycznych i budowania świadomości narodowej wśród młodzieży.