Wycieczka do Biskupina

19 września br.uczniowie klas: I a, I f, II a, II b i II c odbyli wycieczkę do Biskupina na XIV Festyn Archeologiczny oraz dni kultury japońskiej. Nasza grupa pod opieką pań: Alicji Lisieckiej, Renaty Wasiak i Agnieszki Andryskowskiej, zatrzymała się w Gnieźnie aby zwiedzić Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha. Pani Lisiecka, nauczycielka historii, ciekawie opowiedziała o czasach świetności „grodu Polan” i najważniejszych wydarzeniach okresu piastowskiego. Po zwiedzeniu katedry i zakupie pamiątek wyruszyliśmy w dalszą część trasy. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, zachwycił nas urok Biskupina. Choć osada przepełniona była współczesnymi ludźmi, to i tak czuliśmy ten niesamowity klimat kultury Prasłowian. Atrakcji było mnóstwo. Chętni wycieczkowicze mogli spróbować swych sił w pojedynku z rycerzem, złożyć wizytę w kąciku kata, zmierzyć się z garncarstwem, obejrzeć niesamowite japońskie sztuki walki, a także przekąsić smaczne, przaśne dania. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do znanej wszystkim sieci "McDonald's", na co czekali zapewne niemal wszyscy uczniowie. Był to dzień pełen niesamowitych wrażeń. Biskupińska osada wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród wszystkich uczestników wycieczki.

(aut. Adrianna Brygier, Martyna Krawczyk, Marta Łęczewska - klasa I a)