Uroczyste Losowanie Mini-Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

20 lutego 2009 r. odbyło się w naszym gimnazjum uroczyste losowanie Mini-Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej dla uczniów do lat 12. Była to druga impreza z trzyletniego cyklu pod hasłem ”Euro 2012 przez Łowicz, Łęczycę, Kutno”. 36 szkół zgłoszonych do zawodów otrzymało w drodze losowania nazwę jednego z państw należących do UEFA. Nasze miasto reprezentować będą Szkoła Podstawowa nr 3 jako Ukraina oraz Szkoła Podstawowa nr 4 jako Polska. Ceremonii losowania dokonały ubrane w ludowe stroje, łęczycki i ukraiński, maluchy z Przedszkola nr 2 w Łęczycy w towarzystwie naszych uczennic.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem dziewcząt eksponujących flagi państw europejskich. Gimnazjalistki zaprezentowały swoje taneczne umiejętności w dwóch tańcach: techno – w opracowaniu p. Małgorzaty Andrysiak i baletowym – w choreografii pp. Ewy i Jerzego Pawałowskich oraz wokalne – w wykonaniu piosenek gwiazd polskiej estrady. Szczególnie radosny klimat wniosły w uroczystość dzieci z Przedszkola nr 2, które żywiołowo wykonały „Kalinkę” oraz popisywały się swoimi umiejętnościami piłkarskimi. Nie zabrakło też „żonglerki” piłką Przemka Różyckiego z III d. Zwieńczeniem imprezy była dynamiczna piosenka finałowa i sypiące się z góry kolorowe balony. Scenografię filmową wykonał p. Pawałowski, który skomponował muzykę do całej imprezy, zatroszczył się o oprawę świetlną i nagłośnienie. Widowisko współtworzyła p. Ewa Pawałowska. Wykonaniem grafiki komputerowej zajął się p. Łukasz Cybulski, a obsługą tablicy świetlnej – nasz absolwent, Tomasz Pawałowski, swoją pomocą służyły panie Beata Kordysiewicz i Agnieszka Izydorczyk oraz wielu uczniów.

Przedsięwzięcie było warte zachodu, gdyż gościliśmy takie osobistości, jak: wojewoda łódzki – pani Jolanta Chełmińska, dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego – pan Ryszard Kaliński, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – pan Edward Potok, gwiazdy polskiej piłki nożnej – panowie Marek Chojnacki, Marek Dziuba, Rafał Pawlak, starosta powiatu łowickiego – pan Janusz Michalak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kutnie – pan Wojciech Danasiak, zastępca starosty powiatu łęczyckiego pan Janusz Mielczarek, pomysłodawca imprezy – dyrektor MOSiR w Kutnie – pan Paweł Ślęzak, burmistrz Łowicza – pan Krzysztof Kaliński, prezydent Kutna – pan Zbigniew Burzyński, burmistrz Łęczycy – pan Andrzej Olszewski, zastępca burmistrza – pani Krystyna Pawlak, prezes Hurtap S.A – pan Wiktor Napióra oraz Radni Miasta Łęczyca na czele z przewodniczącą Danutą Dominiczak.

(aut. Ewa Pawałowska, Łukasz Cybulski)