Dzień samorządności

Pierwszy Dzień Wiosny (i Wagarowicza ...) jak co roku w naszym gimnazjum był jednocześnie Dniem Samorządności. Atrakcji, jak zwykle, nie brakowało. Najpierw odbył się konkurs skoku wzwyż, który swoją obecnością uświetnił najlepszy w historii polski skoczek wzwyż, wicemistrz olimpijski z Atlanty – Artur Partyka. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta z panem burmistrzem Andrzejem Olszewskim na czele. W konkursie skoku wzwyż wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Urbanek – uczennica drugiej klasy naszego gimnazjum, a wśród chłopców Bartosz Latała – uczeń pierwszej klasy ZSP nr 1 w Łęczycy i jednocześnie absolwent naszej szkoły. Jednak to nie koniec emocji. Krótko po konkursie skoku wzwyż odbył się wielki mecz koszykówki, w którym uczniowie gimnazjum zmierzyli się ze swoimi nauczycielami. Po zaciętej walce wygrali uczniowie, ale rewanż już za rok.