Wzięliśmy udział w zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego
Bezrobocie wśród informatyków i programistów w Łodzi sięga -50%, tak ogromne jest zapotrzebowanie na te zawody na rynku pracy - tę żartobliwą puentę pracowników wydziału Matematyki i Informatyki nagrodzili wczoraj brawami młodzi łęczycanie. Blisko 50 uczniów łęczyckiej Jedynki wzięło bowiem tradycyjnie już udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.
To pełne wrażeń przedpołudnie na łódzkiej uczelni rozpoczął nie zwykle ciekawy wykład na temat roli symboli i systemów liczenia nie tylko w matematyce i informatyce, ale również życiu codziennym. Punktem kulminacyjnym wykładu była sztuczka magiczna związana z przewidywaniem wyniku losowania kart, w której bardzo aktywny udział wzięli nasi uczniowie i która wzbudziła aplauz zgromadzonej publiczności.
Kolejnym punktem programu była lekcja poświęcona tworzeniu gier komputerowych w oparciu o tzw. silnik Unity, czyli środowisko do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier lub innych materiałów interaktywnych, takich jak wizualizacje czy animacje. Kolejny raz nasi uczniowie brali bardzo czynny udział w prezentacji raz po raz popisując się wiedzą programistyczną i testując jedną z gier zaprojektowaną przez studentkę łódzkiej uczelni.
Ostatnim zagadnieniem omawianym podczas wizyty na uniwersytecie była zasada działania systemu telefonii komórkowej ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji z urządzeniem GSM.
Wizyta na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez łęczycką placówkę w poprzednich latach. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak, Łukasza Cybulskiego, Agnieszki Andryskowskiej, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr Agnieszki Palmy ta współpraca stała się możliwa i jest cały czas rozwijana. Zajęcia na uczelniach wyższych, praca z wykładowcami i studentami cieszą się dużą popularnością wśród uczniów oraz są bardzo pozytywnie odbierane przez rodziców. Stanowią znakomitą okazję do poszukiwania życiowych pasji.
Warto dodać, że udział w festiwalu to część prowadzonej od kilku lat działalności szkoły mającej na celu wdrażanie nowego, innowacyjnego przedmiotu jakim jest robotyka, uczenia programowania i konstruowania robotów, stwarzania uczniom warunków do przeżycia niezwykłej przygody w świecie nowoczesnych technologii.
- Narodowe Święto Niepodległości
- Punkt dydaktyczny w ramach konkursu Nasze Ekologiczne Pracownie
- Wizyta uczniów z Ołdrzychowic Kłodzkich
- Dzień Edukacji Narodowej
- Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
- Wzięliśmy udział w obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą
- Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025
- Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- Helena Śliwińska uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Punkt dydaktyczny w ramach konkursu Nasze Ekologiczne Pracownie
Znakomite informacje napłynęły do nas z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Już wkrótce teren we wnękach na naszym boisku szkolnym zyska zupełnie nowy wygląd i funkcjonalność. Nie zabraknie...
Narodowe Święto Niepodległości
Uczniowie z klas V b i VII c zadbali o upamiętnienie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zapewnienie naszej społeczności strawy dla ducha. Przyświecały im słowa Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie...