Wielka nagroda dla naszej szkoły!

Czy swoimi pomysłami można zmienić rzeczywistość? Oczywiście, że TAK! Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I a, VII a i VIII a pod kierunkiem pani Agnieszki Pawłowskiej zostali laureatami prestiżowego konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” i tym samym wygrali dla wszystkich uczniów Jedynki wyposażenie w nowoczesne komputery właśnie przez nas urządzanej, nowoczesnej pracowni przeznaczonej do nauczania programowania i robotyki. Inauguracja zajęć w nowej sali już 2 września!

Ideą konkursu organizowanego przez NASK, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod patronatem Ambasady Królestwa Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, jest zdobywanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych, które są tak ważne w dzisiejszym świecie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy plastycznej techniką cyfrową o tym w jaki sposób Fundusze Norweskie i EOG zmieniają rzeczywistość. Nasi uczniowie zdecydowali się na formułę filmu. Kilkanaście tygodni wytężonej pracy na scenariuszem, filmowaniem i montażem znalazło uznanie w oczach jury. Oficjalne otwarcie wirtualnej galerii prac, w której będzie można obejrzeć nasz film i uroczysta gala wieńcząca konkurs zaplanowane są na wrzesień.

Nasz zespół filmowy tworzyli: Gabriel Andrzejczak, Natalia Augustyniak, Maria Marciniak, Wiktoria Pawlak, Lena Sobczak, Maja Sobczak, Julia Głodek, Kamila Gajewicz, Michał Boczkowski-Lesiak. Opiekunem uczniów była pani Agnieszka Pawłowska.