Maraton programowania z Kampmann'em

Około 4 godzin, to czas w którym większość zawodników kończy bieg na dystansie 42 km 195 m. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w maratonie. Ich zadanie było jednak nietypowe, ponieważ był to maraton programowania. Wydarzenie było organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczniowie podczas ponad 4 godzin maratonu tworzyli symulację wyścigu samochodowego. Programiści oprócz znajomości graficznego środowiska mBlock musieli wykazać się kreatywnością, logicznym myśleniem i umiejętnością planowania. Warto dodać, że uczestnicy tego wydarzenia, to uczniowie klas piątych.

Maraton programowania w Jedynce zorganizował Łukasz Cybulski, a oficjalnym partnerem wydarzenia była firma Kampmann, która pomaga nam w zakresie rozwijania nowoczesnych technologii i języka niemieckiego, a sama jest uznaną marką na rynku systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, stawiająca również na nowoczesne technologie.