Nasze drugoklasistki zwyciężają w ogólnopolskim konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Uczennice klasy drugiej naszej szkoły: Maria Marciniak, Wiktoria Pawlak, Lena Sobczak wraz ze swoją wychowawczynią Panią Agnieszką Pawłowską zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto dodać, że w konkursie wzięło udział blisko 3 tysiące uczniów i studentów z całej Polski.

Dziewczyny w przygotowanym materiale filmowym udowadniały, że warto mieć wpływ na bezpieczeństwo swoich dziadków i wyjaśnić babci lub dziadkowi jak działa internet, bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Świetny scenariusz przygotowany przez wychowawczynię i kapitalna gra aktorska drugoklasistek zaowocowały pierwszym miejscem wśród klas I-III w kategorii film.

Słowa podziękowania za informację i zachęcenie do udziału w konkursie należą się również Pani Michalinie Figurskiej, która jest koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi oraz Biuru Terenowemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łęczycy.