Przyjaźń, szacunek, radość, czyli Walentynki w Jedynce

Ostatni dzień przed feriami w Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy był wyjątkowo radosny. Zanim Jedyneczki rozeszły się do domów i udały na zasłużony odpoczynek świętowały Walentynki. Przyjaźń, szacunek, radość i śmiech panował w każdej klasie.

Większość  uczniów podkreśliła powagę tego dnia przychodząc do szkoły w czerwonych bluzkach, sukienkach lub spodniach, z sercami małymi i dużymi na ubraniach lub „serdecznymi” napisami. Sale i korytarze zmieniły się nie do poznania i niemal w każdym kącie czyhał amorek, gołąbek lub serduszka. W takim „miłosnym” anturażu, zgodnie z tradycją, dzieci wymieniały się własnoręcznie wykonanymi kartkami.

Pomysłów na organizacje święta zakochanych było wiele. Nauczyciele stanęli na wysokości zadania i  zadbali o rozrywkę. Nie zabrakło więc walentynkowych zabaw, muzyki, gier, zadań i niespodzianek oraz słodkości. Dzieci wspólnie spędziły czas w klasach bawiąc się i ucząc, rozmawiając i zacieśniając więzy przyjaźni. W klasie II a odbył się walentynkowy teatrzyk, II c – iście karnawałowy bal, a I a dodatkowo świętowano urodziny Leny. Z każdej sali dobiegały śmiechy i głosy pełne ekscytacji.

Uczniowie nie zapomnieli o walentynkach dedykowanych bliskim im osobom. Śliczne kartki z serduszkami i najlepszymi życzeniami wykonano z wielkim zapałem i radością. Z pewnością trafiły do właściwych adresatów.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim dużo radości, czułości, a przede wszystkim morza serdeczności.