Nasi ósmoklasiści w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Miło nam poinformować, że troje naszych ósmoklasistów awansowało do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Julia Głodek i Szymon Jasiaczek osiągnęli ten sukces z matematyki, a Juliusz Zduńczyk z historii. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwają: Pani Alina Saganiak oraz Pani Mariola Południkiewicz.

To jeszcze nie koniec … nasi uczniowie już w marcu zmierzą się w batalii o tytuł laureata. Trzymamy kciuki, a jest o co walczyć ponieważ laureat zyskuje szereg przywilejów. Jest zwolniony z określonej części egzaminu ósmoklasisty, zyskując automatycznie maksymalną liczbę punktów, uzyskuje stopień celujący z przedmiotu, z którego został laureatem. Najważniejsze, że jest przyjmowany w pierwszej kolejności do każdej ponadpodstawowej szkoły publicznej.