Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Ubrani na galowo, dziewczynki ze wstążkami w warkoczach a chłopcy z muchami opowiedzieli swoim rówieśnikom czym była konstytucja i jakie konsekwencje za sobą niosła dla Ojczyzny.

Młodzi aktorzy stawiali trudne pytania dotyczące Polski, miłości do niej oraz patriotyzmu. Przypomnieli najmłodszym czym są symbole narodowe i jak wielkie mają dla Polaków znaczenie. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz  pieśń „Mazurek 3 Maja”.  Uczestnicy akademii mogli podziwiać talenty wokalne oraz taneczne uczniów klas II c i IV a. Wykonanie tańca narodowego „krakowiaka” wywarło na wszystkich duże wrażenie.

„Jedyneczki” wychowywane w oparciu o wartości moralne, tj. szacunek, odpowiedzialność i patriotyzm, dla których postać św. Jana Pawła II jest autorytetem a jego słowa drogowskazami życia, zacytowali jedną z jego wskazówek: „Jesteście świadkami historii. Przypominajcie, że Wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana.”

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II c oraz klasy IV a wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Jurkowską, p. Magdaleną Jagiełło oraz p. Katarzyną Bernacką.