Jedyneczki w pompą uczciły Dzień Dziecka!

Jedyneczki w pompą uczciły Dzień Dziecka. Najmłodsi świętowali w wiosce indiańskiej, poznając zwyczaje i tradycje Indian. Pod okiem przewodników sprawdzili się w różnorodnych konkurencjach: pokonali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, rzucali na bizonie rogi, strzelali z łuku… Atrakcji było co nie miara!

Ale w szkole też się działo… początkowo pogoda postanowiła zrobić psikusa, więc pierwsze zabawy odbywały się „pod dachem”. Tak więc np. klasa III c zorganizowała piknik w klasie! Nie zabrakło różnych zabaw, gier i konkurencji - muzycznych, gimnastycznych i umysłowych wyzwań. A gdy zza chmur słońce wyjrzało na dobre dzieci rozgrywały międzyklasowe mecze, wybierały się na lody oraz inne słodkości.

Jedyneczki włączyły się również w miejskie obchody Dnia Dziecka, uczestnicząc w atrakcjach przygotowanych na Placu T. Kościuszki oraz w miejskim parku. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił biorąc udział m.in. w grach i zabawach rodziców i dziadków.  Mogli pomalować twarze, zrobić „tatuaż”, tworzyć niesamowite konstrukcje, stoczyć walkę na piankowe miecze, strzelić do celu z „katapulty” oraz odkryć zamkowe skarby w magicznej skrzynce. Uczniowie z chęcią korzystali z „dmuchańców”, trampolin, basenu z kulkami oraz ringu, sprawdzając swoje bokserskie umiejętności. Tego dnia najważniejszy był uśmiech, który nie schodził naszym uczniom przez cały dzień .