Walentynkowy Dzień Otwarty

Chociaż do walentynek zostało kilka dni, to w Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy serdeczna atmosfera zapanowała na dobre. Kilkudziesięciu przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków wraz z opiekunami odwiedziło dziś „jedynkowe” mury, aby zobaczyć na własne oczy jak wygląda placówka od środka i przekonać się w jaki sposób można się w niej bawić, uczyć i rozwijać.

Pierwsze kroki w szkole zazwyczaj wiążą się wieloma emocjami. Pracownicy o wielkich serduchach zadbali więc o to, aby wśród dzieci zapanowała przede wszystkim radość. Przyszli uczniowie zwiedzili szkołę i wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Każdy otrzymał specjalny emblemat, dzięki któremu mógł bez przeszkód dołączyć do swojej grupy i wspólnie odkrywać tajemnice placówki.

Goście zostali przywitani przez panią dyrektor Wandę Lepczak oraz obejrzeli przygotowaną specjalnie dla nich inscenizację pt. „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu rodziców z klasy II a. Po występie młodzi odkrywcy i ich opiekunowie zaglądali do klas, w których odbywały się ciekawe lekcje i zajęcia oraz podejmowali różne twórcze i kreatywne aktywności. Można było m.in. zobaczyć jak wygląda nowoczesne nauczanie języka angielskiego, wziąć udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach tanecznych. Wiele emocji wzbudził pokaz robotyki oraz zajęcia gastronomiczne w nowo otwartej pracownik kulinarnej. Każdy mógł zrobić również zdjęcie w walentynkowej fotobudce.

Kochani przyszli pierwszoklasiści oraz przedszkolaki! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!