Zmieniamy swoje pomysły w coś rzeczywistego i kreatywnego

Turn immagination into creation, zmieniaj swoje pomysły w coś rzeczywistego i kreatywnego, to hasło przyświecało uczniom naszej szkoły podczas zajęć z kolejnym innowacyjnym urządzeniem, które zawitało do nas zawitało – grawerem laserowym.

Podczas zajęć programowania i robotyki młodzi adepci nowoczesnych technologii projektowali swoje spersonalizowane bombki świąteczne. Następnie wgrywali projekt do wycinarki i grawerki laserowej, która tworzyła zaprojektowany przedmiot na bazie sklejki.

Pojawienie się urządzenia w naszej szkole, to efekt czerwcowej wizyty menedżera rynku europejskiego w gigancie na rynku robotów edukacyjnych, firmy Makeblock.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na kompleksowy plan nauczania programowania i robotyki, który obejmuje uczniów już klasy pierwszej, a na ósmej kończąc. Imponujące są też plany rozwoju łęczyckiej szkoły. Chcielibyśmy być ich częścią. - powiedzieli przedstawiciele firmy Makeblock.