Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Międzynarodowe święto zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy, aby zachęcić do nauki języków obcych, propagować zalety różnorodności językowej i różnorodności kulturowej.

Uczniowie klas ósmych wybrali się tego dnia do pracowni kulinarnej, która zmieniła się w królestwo smaków i aromatów z różnych zakątków świata. Nasi młodzi kucharze z pasją przygotowywali swoje dania. W menu znalazły się między innymi amerykańskie burgery, włoskie smaki: spaghetti, lasagne i tiramisu, brytyjskie muffinki i ciasto cytrynowe, meksykańska tortilla.

Siódmoklasistów również opanowało językowe szaleństwo. Uczniowie wykonali niezwykle interesujące plakaty z ciekawostkami o krajach europejskich. Grali również w interaktywną grę planszową Eduversum na temat Europy.

Zaś czwarto i piątoklasiści wzięli udział w quizie o językach i rodzinach języków europejskich. Quiz nie był łatwy,ale uczniowie naprawdę dobrze sobie poradzili!

Uczniowie z klas I-III również świętowali Dzień Języków Obcych na lekcjach języka angielskiego pod opieką Anna Kastura-Zielińska. Każda z klas otrzymała inne zadanie do wykonania. Dzieci z klas trzecich przeniosły się do Włoch i wykonały Krzywą Wieżę w Pizie. Całkiem nieźle sobie poradzili.