Dziłania zespołu
Zebranie inauguracyjne odbyło się 10 stycznia 2007. Omówiliśmy na nim szczegółowy plan działań w projekcie i terminy spotkań. Dokonaliśmy podziału zadań w części informacyjnej projektu. Księgę Projektu prowadzić będą Patrycja Szewczyk, Daria Świderska i Monika Błaszczyk. Tablicą informacyjną projektu będą się opiekować się będą Emilia Jędrzejewska, Mateusz Makarowski i Adrian Oleski. Za prowadzenie stron internetowych odpowiedzialne będą Marta Kolińska, Nina Komasiak i Karolina Rosolak.
18 stycznia byliśmy na łęczyckim zamku. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści p. Anny Dłużewskiej-Sobczak- kustosz muzeum, o tym, jak żyli nasi przodkowie w Łęczycy i w regionie. Obejrzeliśmy też wystawę wnętrz domów i warsztatów pracy sprzed stu lat.
25 stycznia ponownie odwiedziliśmy zamek. Tym razem p. Tomasz Kucharczyk- historyk pracujący w łęczyckim muzeum opowiadał nam o średniowiecznych rycerzach, ich kodeksie honorowym, uzbrojeniu, turniejach rycerskich, itp. Prezentacja multimedialna uatrakcyjniła tę pogadankę, ale najciekawiej było wtedy, gdy przymierzaliśmy części zbroi i chwytaliśmy za miecze. Wbrew pozorom wcale nie są takie ciężkie.
14 lutego spotkaliśmy się w szkole i podsumowaliśmy to, czego dowiedzieliśmy się o historii naszego królewskiego miasta. Wszyscy uczestnicy sumiennie przygotowali się do spotkania, wyszukując dodatkowe informacje o dziejach Łęczycy w książkach, informatorach turystycznych i w Internecie.
Również 28 lutego na spotkaniu grupy w szkole rozmawialiśmy o naszym mieście. Większość z nas doszła do wniosku, że ciekawie byłoby żyć w średniowiecznej Łęczycy, kiedy to nasze miasto było stolicą województwa, a nawet przez krótki czas pełniło rolę stolicy Polski! Z drugiej strony nie było wtedy komputerów, internetu, Play station, nie mówiąc już o komórkach. Średniowieczna młodzież chyba się strasznie nudziła. A może nie. Trzeba to będzie chyba kiedyś zbadać.
9 marca zwiedziliśmy najstarszą i najciekawsza część Łęczycy. Najpierw byliśmy w klasztorze oo. Bernardynów. Ojciec Jordan opowiedział nam historie klasztoru i zakonu Bernardynów. Później przeszliśmy na łęczycką starówkę. Odpoczywając na ławeczce przed pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą rozmawialiśmy o historii Łęczycy, tym razem tej nowszej z okresu II wojny światowej. Nasunęły nam się refleksje, że często, jako stali mieszkańcy Łęczycy, nie zauważamy jej piękna, nie myślimy o jej znaczeniu w historii naszego kraju. Warto czasami się zatrzymać i zadumać nad przeszłością. Wszak historia nauczycielką życia.
4 kwietnia byliśmy z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjanci przyjęli nas bardzo miło i chętnie pokazali nam swoje miejsce pracy.
- Młodzi odkrywcy robotyki na podium Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Rumble Robots
- Rekrutacja do grupy przedszkolnej (zerówki)
- Jakub Przepióra laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
- Jan Konieczny zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego
- Sukces óśmoklasistów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego
- Minecraftowy Dzień Otwarty
- Rekrutacja 2025/2026
- Grinch poznaje magię Świąt
- Kreatywność, radość i świąteczna magia!
- 1. Mityng Skoku Wzwyż im. Mirosława Andrysiaka
Młodzi odkrywcy robotyki na podium Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Rumble Robots
Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że robotyka to ich prawdziwa pasja! Koło "Młodych Odkrywców Robotyki" zdobyło 2. i 3. miejsce w stawce 21 drużyn w prestiżowej konkurencji Bear Rescue podczas Ogólnopolskiego Turnieju Robotów...
Szanowni Rodzice! Poniżej udsotępniamy formularz zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Dokument można złożyć do końca kwietnia drogą mailową (skan) na adres: sekretariat@sp1leczyca.pl lub osobiście przynieść do...