Sport
Zapraszamy do przeżycia wspólnej sportowej przygody. Nasze działania mają dać efekt w postaci dbałości o sprawność fizyczną wszystkich uczniów, prawidłowy rozwój, zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne oraz zrozumienie związku aktywności fizycznej ze zdrowiem. Będą z Wami pracować doświadczeni i utytułowani nauczyciele i trenerzy.
Można u nas uprawiać następujące dyscypliny: lekka atletyka, piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszowa. Można również tańczyć w zespole cheerleaderek oraz popracować nad piękną sylwetką podczas zajęć fitness.
Trenował z nami medalista mistrzostw świata i Europy seniorów w rzucie dyskiem – Robert Urbanek, wicemistrz Europy w skoku wzwyż – Dawid Wawrzyniak, rekordzista naszego miasta na wszystkich średnich dystansach – Marek Szymański. Aktualnie uprawia u nas rzut dyskiem i pchnięcie kulą trzykrotna mistrzyni Polski i reprezentantka naszego kraju w kategorii młodziczek – Ewa Różańska.
Zajęcia sportowe odbywają się w pięknej hali widowiskowo-sportowej, Sali gimnastycznej, Sali fitness i stadionie miejskim. Organizujemy również wyjazdowe zajęcia na basenie.
Realizujemy program usportowienia w klasach sportowych.
Organizujemy wyjazdy na zawody sportowe rangi krajowej i międzynarodowej.
Wszystkie nasze działania służą rozwojowi naszych dzieci. Przynoszą efekty prozdrowotne.
Wszyscy, którzy z nami ćwiczą świetnie się bawią, a najlepsi zdobywają laury reprezentując szkołę, klub, województwo i kraj.
100 lat historii zapisanej w murach naszej szkoły
29 maja 2026 roku na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Łęczycy. Tego dnia odbyły się uroczyste obchody 100-lecia budynku szkolnego, który przez minione stulecie był siedzibą wielu...
Harmonogram obchodów 100-lecia szkoły
Już 29 maja będziemy wspólnie świętować wyjątkowy jubileusz – 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy! To niezwykle ważny moment dla całej społeczności szkolnej – uczniów, absolwentów,...
Patronat honorowy nad obchodami stulecia naszej szkoły
Z wielką dumą i radością informujemy, że patronat honorowy nad obchodami stulecia istnienia naszej szkoły, które odbędą się 29 maja, objęli: Wojewoda Łódzki – Pani Dorota Ryl oraz Burmistrz naszego miasta – Pan Paweł...







